Go to footer

Amulety - jak wybrać, jak zrobić i posługiwać się nimi

Moderator: Sheila

Amulety - jak wybrać, jak zrobić i posługiwać się nimi

Postprzez Dragoness Mabh » Wt maja 09, 2017 10:43 am

Przejrzałam forum i nie znalazłam podobnego tematu poza wątkiem Oczyszczanie amuletów (talizmanów), gdzie wspominano o istnieniu naturalnych amuletów i rozróżniono amulety od talizmanów.

Zastanawiałam się jak można sobie samemu zrobić amulet ochronny, czy też dodający energii/odwagi w trudnych momentach i właściwie mało co przychodzi mi do głowy (o moim jedynym pomyśle później). Nie mam kompletnie doświadczenia w tym, jednak chciałbym sobie coś takiego zrobić. Pomysł ten chodzi za mną od dłuższego czasu.

Niedawno zamawiałam kilka rzeczy z internetowego sklepu ezoterycznego i w oko wpadła mi seria wisiorków ze smokami, a jako że smok to mój symbol, totem, moje jestestwo (sama się czuje smokiem - tak wiem dziwne) to stwierdziłam że sobie jakiś kupię. Na stronie sklepu pisali że to amulet "na to i tamto", ale szczerze mówiąc nie do końca chce mi się wierzyć że będzie działał! Toć to wyrób masowy! Intuicja mówi mi że sam przedmiot to tylko podstawa i trzeba byłoby go jakoś podładować, stworzyć, ja wiem...
I tutaj pojawiają się moje pytania - jak robić amulet z takiej ozdoby? Czy warto? Może należałby wybrać jakiś inny przedmiot?

Pozdrawiam,
Dragoness Mabh
Dragoness Mabh

Re: Amulety - jak wybrać, jak zrobić i posługiwać się nimi

Postprzez Arek » Śr maja 10, 2017 5:42 pm

Na pewno można zrobić amulet z (niemal) wszystkiego, więc z tej ozdoby także. Żeby stworzyć z niej amulet można zrobić prosty, krótki rytuał (albo długi i skomplikowany rytuał) albo po prostu zapalić świecę, oczyścić przedmiot i poświęcić go odpowiednimi słowami. Albo po prostu założyć z postanowieniem, że będzie amuletem i już. Ja bym wybrał opcję drugą albo trzecią ;) Chyba że miałbym ochotę na rytuał, ale zrobiłbym go tylko, gdyby dany przedmiot miał mi służyć w konkretnym celu i raczej dla talizmanu niż dla amuletu.
Arek

Powrót do Strona główna forum

Powrót do Co, z czym, jak i dlaczego, czyli Praktyka