Go to footer

Pogańska Grupa Samopomocy

Moderator: Sheila

Pogańska Grupa Samopomocy

Postprzez Fizban » Wt mar 12, 2013 9:59 pm

Witajce!!!

Pragnę poinformować Was o powstaniu pierwszej polskiej Pogańskiej Grupy Samopomocy. (roboczo PGS)
Nasze działania są skierowane do i dla wszystkich ścieżek pogańskich w Polsce. Polegają na świadczeniu za darmo pomocy w możliwie najszerszym możliwym zakresie dla Pogan i od Pogan.

Pierwszym już funkcjonującym elementem jest pomoc konsultacyjna. Codziennie na kontach skype'owych PGSu dyzurują Poganie z różnych ścieżek służący pomocą duchową lub/i psychologiczną w każdym aspekcie życia, od przeprowadzania osobistych rytuałów po mediacje rodzinne. Pod spodem znajdziecie godziny aktywności. Obecnie radzimy w formie mailowej kierując do konkretnych działaczy (nie będącym psychologami bądź kapłanami ścieżek) również w tematach związanych z pisaniem pism i dokumentów, redagowaniem artykułów, konstruowaniem pozwów, działalnością w duzych zakładach pracy (prawo pracy, związki zawodowe itp.) Lista ciągle rośnie.

Niebawem zostanie uruchomiona strona internetowa zawierająca pogańską bazę danych zawierającą informacje o fachowcach i specjalistach z różnych dziedzin, dzięki czemu Poganin szukający np. informatyka bądź elektryka, ekipy remontowej czy opiekunki do dziecka będzie miał możliwość wyszukać taką w Swoim regionie. Ewentualne porozumienie się dotyczące zapłaty za usługi jest ustalane przez Was. My jesteśmy w dziale usług bazą kontaktów.

Kolejnym etapem będzie dział szkoleń... Od dużych spotkań po małe, domowe kursy - przykład: ktoś nie wie jak wymienić gniazdko elektryczne - szuka, wzywa, przyjeżdża człowiek z jego środowiska i uczy od podstaw oraz w makroskali np warsztaty wokalne lub rzemieślnicze. Ideą jest umożliwienie Poganom korzystanie z pomocy Swoich i pomaganie Swoim, sprawdzonym przez innych i wiarygodnym.
Projekt ten będzie rozbudowywany w każdą możliwą stronę w tym w promowanie akcji charytatywnych w naszym środowisku oraz działalności kulturalnej oraz duchowej związków wyznaniowych oraz grup niezarejestrowanych państwowo.

Projekt został uruchomiony w Warszawie, jednak odzew jest tak duży, że już powstają oddziały w innych miastach, bezpośrednio z nami współpracujące.

Jeżeli macie ochotę wziąć w tym przedsięwzięciu udział bądź zaoferować swoje umiejętności innym napiszcie do mnie na konto
pgs.polska@gmail.com

konto skype:
"pgs.polska" oraz "pgs_polska"

Dyzury są pełnione na pgs.polska codziennie od 21:00 do 22:00 wyjątkowo w środy 20:00 do 21:00
Drugie konto jest aktywne opcjonalnie gdy na pierwszym trwa rozmowa.

Zapraszam!

Na koniec dodam, że grupa odcina się ideowo od wewnętrznych konfliktów w środowiskach poszczególnych ścieżek i zakłada, że udzielenie pomocy jak i skorzystanie z niej jest dobrowolne, a informacje udzielane osobie pomagającej są objęte, z poszanowaniem godności obu stron.
Ostatnio edytowano Śr mar 13, 2013 10:03 am przez Fizban, łącznie edytowano 1 raz
-------------------------------------------------------
Nienawiść nie świadczy o polskości tak jak bejsbolowy kij,
Świadczy tylko o tym, że jesteś bandytą niezależnie od narodowości.
Fizban

Re: Pogańska Grupa Samopomocy

Postprzez Agni » Wt mar 12, 2013 10:29 pm

Świetna inicjatywa. Tylko uważajcie na wampiry energetyczne. Swego czasu miałam gadu gadu i pisało do mnie tyle osób, które potrzebowały wsparcia, pomocy, rady i wskazówek oraz informacji o Wicca, że przestałam mieć zupełnie czas dla siebie i swojej rodziny. Niektórzy wręcz potrafili się uwiesić w oczekiwaniu na pomoc a to może być na prawdę męczące bo cżłowiek który chce pomagać często nie potrafii odmawiać. Gadu gadu wyłączyłam, zaczęłam prowadzić fora aby pisać jeden raz ale do wielu osób zamiast do każdego z osobna i sytuacja się polepszyła. Do tego czasami mogą się zdarzyć ludzie, którzy będą do was pisać i prosić o rzucanie zaklęć aby im się zaczęło powodzić lepiej w miłości, w pracy itp. Mam jednak nadzieję, że takich przypadków nie będziecie mieć dużo. Na dyżurach siedzieć za bardzo nie mam czasu ale jeśli jakoś inaczej mogę pomóc to chętnie pomogę.
NIE JEST MIARĄ ZDROWIA BYĆ DOBRZE PRZYSTOSOWANYM DO GŁĘBOKO CHOREGO SPOŁECZEŃSTWA (Krishnamurti)

Jestem odpowiedzialna tylko za to co mówię, nie ponoszę odpowiedzialności za to co kto zrozumie. Informuję wszystkich czytelników, że nie jest moją intencją nikogo obrażać. Otwarcie wyrażam swoje poglądy na Wicca bo mam do tego prawo. Jeśli ktoś mnie nie rozumie albo widzi w tym co napisałam atak - proszę się dopytać i upewnić się a nie zakładać. Większość konfliktów bierze się z nieporozumień. PL&PT, Blessed Be!
Agni

Postprzez Laszka » Śr mar 13, 2013 1:40 am

Agni napisał(a): Świetna inicjatywa.
tak :)

Agni napisał(a): Swego czasu miałam gadu gadu i pisało do mnie tyle osób, które potrzebowały wsparcia, pomocy, rady i wskazówek oraz informacji o Wicca, że przestałam mieć zupełnie czas dla siebie i swojej rodziny.
to może być na prawdę męczące bo człowiek który chce pomagać często nie potrafi odmawiać.
to prawda, też mi sie kiedyś zdarzyło takie "wypalenie" - tyyyloma problemami innych zostałam zarzucona.
Ale tu, jak widzę - konkretne sprawy i konkretne godziny dyżurów. Czyli ma to swoje ramy :) To dobrze.
Ludzie znają mnie, tak jak Księżyc,
tylko z jednej - jaśniejszej strony ...

Ziemia moim ciałem,
woda moją krwią.
Powietrze - oddechem,
Ogień siłą mą!

:D
Laszka

Postprzez Fizban » Śr mar 13, 2013 1:42 pm

Lady Agni, w naszej ekipie mamy już kilkoro doświadczonych psychologów, oraz osoby szkolące się i jesteśmy przygotowani na asertywne i profesjonalne rozmowy z ludźmi.

Lady Laszko, poprawiłem... dzięki za wskazanie...

Fizban
Nienawiść nie świadczy o polskości tak jak bejsbolowy kij,
Świadczy tylko o tym, że jesteś bandytą niezależnie od narodowości.
Fizban

Postprzez Agni » Śr mar 13, 2013 6:17 pm

Fizban napisał(a):Lady Agni, w naszej ekipie mamy już kilkoro doświadczonych psychologów, oraz osoby szkolące się i jesteśmy przygotowani na asertywne i profesjonalne rozmowy z ludźmi.

Lady Laszko, poprawiłem... dzięki za wskazanie...

Fizban

Na prawdę życze powodzenia. Jakby ktoś potrzebował rady od wiccanki, czarownicy to służę pomocą.
NIE JEST MIARĄ ZDROWIA BYĆ DOBRZE PRZYSTOSOWANYM DO GŁĘBOKO CHOREGO SPOŁECZEŃSTWA (Krishnamurti)

Jestem odpowiedzialna tylko za to co mówię, nie ponoszę odpowiedzialności za to co kto zrozumie. Informuję wszystkich czytelników, że nie jest moją intencją nikogo obrażać. Otwarcie wyrażam swoje poglądy na Wicca bo mam do tego prawo. Jeśli ktoś mnie nie rozumie albo widzi w tym co napisałam atak - proszę się dopytać i upewnić się a nie zakładać. Większość konfliktów bierze się z nieporozumień. PL&PT, Blessed Be!
Agni

Postprzez Elleonora » Wt mar 19, 2013 11:35 am

Bardzo fajna sprawa. Jednak ja zanim założyłam swoją stronę samopomocy też musiałam swoje przejść i pracować nad sobą by umieć komuś okazać wsparcie. A co do wampirów to się zgadzam z Agni :) Tak to już jest w dzisiejszym świecie ale najważniejsze by tak człowieka nakierować żeby umiał wejść na swoj tor drogi i odnalazł siłę w sobie bo nikt za niego życia nie przeżyje :) Pozdrawiam
Juz nie jest sie kims takim jakim sie bylo wczoraj
Elleonora

Powrót do Strona główna forum

Powrót do Tablica ogłoszeń