Go to footer

Gry o magii, itd.

Moderator: Sheila

Re: Gry o magii, itd.

Postprzez Arek » Cz mar 05, 2015 12:06 pm

Chyba nie wyszła :/ Tak czy inaczej chciałbym ją przeczytać. Ciekawe, czy uda mi się znaleźć gdzieś jakąś kopię, bo widzę, że już dawno temu to wyszło.
Arek

Postprzez Roberta » Cz lis 03, 2016 6:35 pm

Uaktualnienie okultystycznej :twisted: listy gier:

Stworzenia z mitologii słowiańskiej takie jak ćmok i bannik znajdziemy w Eventide: Słowiańska Baśń i jej kontynuacji wydanej w zeszłym miesiącu - Eventide 2: Lustro czarnoksiężnika, gdzie tytułowym magiem jest Mistrz Twardowski.

Na mitologii Inuitów oparta jest megaurocza gra Never Alone, w której w miarę postępów w grze odblokowujemy fragmenty filmu dokumentalnego o ich życiu i tradycji.

Bardzo ciekawe wątki magiczne mamy w serii RPG Shadowrun, która łączy fantasy z cyberpunkiem. W Shadowrun Hong Kong, fabuła kręci się wokół Yama Kings z azjatyckiej mitologii. W Shadowrun: Dragonfall znajdziemy ciekawy wątek sekty, która pod płaszczykiem New Age'owego bełkotu, jest satanistycznym kościołem.
Inne szatanizmy:
Pony Island - Szatan uwięził naszą duszę w zepsutym automacie z grą o kucykach.
Dante's Inferno - zamiast grzecznie przejść przez piekło jak w literackim oryginale, Dante pomyka przez 9 kręgów w zbroi i z wypasioną kosą. Innymi grami cytującymi Boską Komedię są Devil May Cry, Bayonetta,a nawet Resident Evil: Revelations
The 7th Guest - przypomina serial Opowieści z krypty ;) a na dokładkę w grze nagrania żywych aktorów naniesione są na komputerowe wnętrza.
Roberta

Postprzez Tecolote » Cz lis 03, 2016 8:31 pm

Cisza napisał(a):Odejdę od gier komputerowych i polecam klasycznego erpega ze Świata Mroku - Mag Wstapienie. Mysle ze przypadnie do gustu wielu osobom.

Zdecydowanie najlepszy erpeg jaki miałam okazję poznać.
Tecolote

Postprzez Vivien » N lis 20, 2016 12:01 am

A czy ktoś grał może w Child of Light? :D
Enter the night and youll find the light,
That will carry you to your dreams.
Vivien

Postprzez Agni » Pn lis 28, 2016 3:18 pm

Vivien napisał(a):A czy ktoś grał może w Child of Light? :D

Nefre pokazala to Lyndanowi i przez jakis czas gral.
NIE JEST MIARĄ ZDROWIA BYĆ DOBRZE PRZYSTOSOWANYM DO GŁĘBOKO CHOREGO SPOŁECZEŃSTWA (Krishnamurti)

Jestem odpowiedzialna tylko za to co mówię, nie ponoszę odpowiedzialności za to co kto zrozumie. Informuję wszystkich czytelników, że nie jest moją intencją nikogo obrażać. Otwarcie wyrażam swoje poglądy na Wicca bo mam do tego prawo. Jeśli ktoś mnie nie rozumie albo widzi w tym co napisałam atak - proszę się dopytać i upewnić się a nie zakładać. Większość konfliktów bierze się z nieporozumień. PL&PT, Blessed Be!
Agni

Postprzez Roberta » Śr lis 30, 2016 12:54 pm

Do gier inspirujących się mitologią Cthulhu muszę dodać Sunless Sea.
Normalnie nie przetracam tyle czasu, ale się rozchorowałam i spędziłam na tym eksploracyjnym survivalu statkiem parowym przez morze cudów i potworów 60 godzin. Budzący niepokój podkład dźwiękowy i zagadkowa fabuła.
Roberta

Postprzez Tecolote » Pn lip 31, 2017 5:26 pm

Ostatnio miałam okazję zagrać w "Jotun", która nawiązuje do mitologii skandynawskiej. Niesamowity klimat.
Tecolote

Poprzednia strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do Pub Moot czyli o wszystkim i o niczym