Go to footer

Mroczolandia

Moderator: Sheila

Mroczolandia

Postprzez Sabrina20 » So wrz 20, 2014 9:24 pm

Wiem, że niektóre zaklęcia tam są po prostu śmieszne (czar na ochronę komputera) ale sądzicie, że wszystkie są badziewne. Bo niektóre wyglądają całkiem sensownie ?
Pośpiech w życiu nie jest dobrym doradcą, ale to nie oznacza, że możesz rozmyślać latami.
Sabrina20

Re: Mroczolandia

Postprzez Pétur » N wrz 21, 2014 6:48 am

Moim zdaniem czerpanie wiedzy z internetu jest w każdej dziedzinie pomysłem dość ryzykownym, biorąc pod uwagę ilość głupot, które ludzie tam wypisują. Nie wiem czy warto tracić czas na takie strony jak mrooczlandia, a przynajmniej na większość rzeczy, które są tam zawarte. Mnie jednak trudno było by oddzielić "ziarno od plew" (o ile jakieś ziarno można tam odnaleźć). Niemniej jednak, "wiccański rytuał herbaty" ani "wiedźmińskie oczyszczenie mieszkania" chyba jeszcze nikomu nie zaszkodziły. :P
Pétur

Postprzez Agni » N wrz 21, 2014 9:10 am

Nawet nie wiedzialam ze jest wiccanski rytual herbaty - co mi przypomina ze jeszcze dzisiaj herbaty nie pilam i potrzeba mi mistrza ceremoni ktory by mi teraz herbate zrobil. :D

Nie czytalam mroczlandii nigdy bo slyszalam niepochlebne opinie - nie umiem wiec poradzic czy wszystkie zaklecia sa bez sensu czy nie.
NIE JEST MIARĄ ZDROWIA BYĆ DOBRZE PRZYSTOSOWANYM DO GŁĘBOKO CHOREGO SPOŁECZEŃSTWA (Krishnamurti)

Jestem odpowiedzialna tylko za to co mówię, nie ponoszę odpowiedzialności za to co kto zrozumie. Informuję wszystkich czytelników, że nie jest moją intencją nikogo obrażać. Otwarcie wyrażam swoje poglądy na Wicca bo mam do tego prawo. Jeśli ktoś mnie nie rozumie albo widzi w tym co napisałam atak - proszę się dopytać i upewnić się a nie zakładać. Większość konfliktów bierze się z nieporozumień. PL&PT, Blessed Be!
Agni

Postprzez Sabrina20 » N wrz 21, 2014 9:20 am

Generalnie można tworzyć swoje zaklęcia....na mroczolandii chwilami kogoś chyba troszeczkę wyobraźnia poniosła, ale w sumie warto spróbować tych które wydają się być normalne. Bo jak było powiedziane na pewno niektóre nikomu jeszcze nie zaszkodziły.
Pośpiech w życiu nie jest dobrym doradcą, ale to nie oznacza, że możesz rozmyślać latami.
Sabrina20

Postprzez Roberta » N wrz 21, 2014 10:42 am

Pytanie jest czy zadziałają... Chyba szkoda czasu i energii. Ja szczerze wątpię w skuteczność - lepiej wymyślić własne zaklęcie, które będzie w całości dziełem naszej wyobraźni niż używać czegoś, co wymyślił jakiś emo. :?
Roberta

Postprzez Riannon » N paź 05, 2014 3:13 pm

A czemu zaklęcie miałoby nie działać? Jeśli Twoja intencja i myśli są sprecyzowane i ukierunkowane bardzo ściśle, w zasadzie mało istotne jest, w jakie słowa to ubierzesz... 'To, co zwiemy różą, pod inną nazwą równie by pachniało' ;)
Możesz wypowiedzieć bardzo dobre zaklęcie, ale jeśli zabraknie tam właściwej intencji, zaklęcie nie zadziała.
Kiedy zaczyna się pracę z magią sympatyczną (bo na przyciąganiu i podobieństwach opiera się większość 'zaklęć' w Mrooczlandii), ważniejsza od słów jest intencja, jaką w nie wkładasz. Energia, moc. Precyzja.
"Kocham życie ponad życie, będzie tak, aż będę trup!" =)
"Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie." Frank Herbert
Riannon

Postprzez Roberta » N paź 05, 2014 5:48 pm

Hmm, miałabym pewne zastrzeżenia. Wg mojego doświadczenia w magii zdarza się, że dostajesz dokładnie to o co prosisz, a niekoniecznie to co chciałeś właśnie z powodu braku precyzji w treści zaklęcia. Jakoś nie mam tak, że jednocześnie myślę co innego niż mówię i myślę, że warto ubrać swoją intencję we właściwe słowa i strofy.
Roberta

Postprzez Agni » N paź 05, 2014 7:06 pm

Slowa tez sa wazne bo slowa maja moc - niosa za soba znaczenie, skojarzenia, obrazy jakie powstaja w naszym umysle. Jezyk to zestaw symboli a symbole to jezyk bogow. Okazuje sie ze maja wplyw tez na nasz wech :)

Tutaj sa dwa linki do artykulow odpowidajacych wlasnie na pytanie 'czy roza pchnialaby tak samo gdyby miala inne imie', znalazlam je trzy dni temu - i prosze jak sie przydaja. :)

http://www.psychologytoday.com/blog/adventures-in-old-age/201001/was-shakespeare-wrong-would-rose-any-other-name-smell-sweet - poczatek i koncowka sczegolnie sa interesujace
http://blogs.discovermagazine.com/seriouslyscience/2014/05/16/flashback-friday-rose-name-smell-sweet/#.VDGInPldUud - tutaj wiecej na temat doswiadczen o ktorych wspomina pierwszy artykul
NIE JEST MIARĄ ZDROWIA BYĆ DOBRZE PRZYSTOSOWANYM DO GŁĘBOKO CHOREGO SPOŁECZEŃSTWA (Krishnamurti)

Jestem odpowiedzialna tylko za to co mówię, nie ponoszę odpowiedzialności za to co kto zrozumie. Informuję wszystkich czytelników, że nie jest moją intencją nikogo obrażać. Otwarcie wyrażam swoje poglądy na Wicca bo mam do tego prawo. Jeśli ktoś mnie nie rozumie albo widzi w tym co napisałam atak - proszę się dopytać i upewnić się a nie zakładać. Większość konfliktów bierze się z nieporozumień. PL&PT, Blessed Be!
Agni

Postprzez Gabriel » Śr paź 15, 2014 2:36 pm

Roberta napisał(a):Wg mojego doświadczenia w magii zdarza się, że dostajesz dokładnie to o co prosisz, a niekoniecznie to co chciałeś

Mam te same doświadczenia. :D
To była bardzo cenna lekcja. :) Oczywiście, miała swoją cenę. Konsekwencje nie były przyjemne. :(
Ale w gruncie rzeczy nie narzekam. Nie było tak źle jak mogłoby być. I co najważniejsze - wiele mi to dało. :)
Ostatnio edytowano Śr paź 15, 2014 3:19 pm przez Gabriel, łącznie edytowano 1 raz
Gabriel

Postprzez Arek » Śr paź 15, 2014 3:13 pm

Agni napisał(a):Tutaj sa dwa linki do artykulow odpowidajacych wlasnie na pytanie 'czy roza pchnialaby tak samo gdyby miala inne imie', znalazlam je trzy dni temu - i prosze jak sie przydaja. :)

Ja tak mam z jedzeniem, np. bekon mogę zjeść bez problemu, a boczku nie lubię :D
Arek

Powrót do Strona główna forum

Powrót do Pub Moot czyli o wszystkim i o niczym