Go to footer

Co nas zaskakuje w amerykańskim wicca?

Moderator: Sheila

Re: Co nas zaskakuje w amerykańskim wicca?

Postprzez Pétur » N sie 31, 2014 5:54 am

Agni napisał(a):A nie ma tam moze wiadomosci ze wiccanie kieruja swiatem (oczywiscie z ukrycia)?

Jeszcze nie kierują ale to tylko kwestia czasu! :D

Wiccans Attempt to Overthrow U.S. or Other Governments

This particular accusation seems to have originated with Joseph "Doc" Marquis, and attempts to list Wicca as part of some vast conspiracy to overthrow the United States government. Supposedly, Wicca, Freemasonry, the Catholic Church, and the Rock Music Industry are all in league to form the Illuminati, an organization that wants nothing less than to take over the world. This Illuminati is led by the "Council of Thirteen," which is purported to include such notables as Gavin and Yvonne Frost, and Raymond Buckland. Marquis has written at least eight books on this and related subjects, and while he has had his fifteen minutes of fame in the 1980s, some of the accusations that he wrote about continue to be leveled at Wiccans today.

http://earthstar.paganandchristianmoot. ... ia-1j.html
Pétur

Postprzez Agni » Śr wrz 03, 2014 6:23 pm

No jak oni mogli to tak na swiatlo dzienne......... trzeba im wyslac jakas klatwe :mrgreen: :twisted:
NIE JEST MIARĄ ZDROWIA BYĆ DOBRZE PRZYSTOSOWANYM DO GŁĘBOKO CHOREGO SPOŁECZEŃSTWA (Krishnamurti)

Jestem odpowiedzialna tylko za to co mówię, nie ponoszę odpowiedzialności za to co kto zrozumie. Informuję wszystkich czytelników, że nie jest moją intencją nikogo obrażać. Otwarcie wyrażam swoje poglądy na Wicca bo mam do tego prawo. Jeśli ktoś mnie nie rozumie albo widzi w tym co napisałam atak - proszę się dopytać i upewnić się a nie zakładać. Większość konfliktów bierze się z nieporozumień. PL&PT, Blessed Be!
Agni

Postprzez Pétur » N gru 07, 2014 7:28 pm

Ostatnio odkryłem świat mitologii Wielkich Przedwiecznych Lovecrafta i coraz bardziej się fascynując jego niesamowitą atmosferą, czytam sobie o nim tu i tam w internecie. W innym wątku pisałem o tym, że Lovecraft za źródło wiedzy o Cthulhu uznał "Kult wiedźm" Murray i "Złotą gałąź" Frazera. Pomyślałem więc, że może istnieje jakaś więź między wicca a kultem z twórczości Lovecrafta. Internet mnie nie zawiódł, gdy wpisałem "Cthulhu wicca". :D

I participate in a electronic mailing list. [...] Recently something that sparked a discussion was using Cthulu dieties in a Wiccan format. As it happens, there is a guy who each year at minicon puts up posters advertising "Cthulu Wicca". It's a pretty hilarious joke. Some of the people on the mailing list didn't seem to see it that way, and started listing off entitiy names they had used in ritual and asking for source material. I like to think I'm a creative person, but I really don't see how the Wicca and the Cthulu mythos can be reasonably combined.

http://www.chaosmatrix.org/library/chao ... uwica.html

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w USA mieszkali "wiccanie" zręcznie włączający do swojej praktyki co ciekawszych książek fantasy, filmów a nawet gier komputerowych. ;)

btw. To trochę offtop, ale kiedyś na jakimś polskim forum wiccańskim widziałem wątek poświęcony praktykowaniu rytuałów z Necronomiconu. I to nie była Mrooczlandia. :P Admini trochę nabijali się z gościa który założył wątek, ale on ze śmiertelną powagą twierdził, że "istnienie Cthulhu jest całkiem prawdopodobne" i że "wielu wybitnych magów pracuje w rytuale z Wielkimi Przedwiecznymi". :D

btw1. Wikipedia rzecze, że podobno z Cthulhu ma coś wspólnego thelemicki Typhonian Order. Czy ktoś coś o tym słyszał?
Pétur

Postprzez Arek » Pn gru 08, 2014 9:23 am

Pétur napisał(a):Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w USA mieszkali "wiccanie" zręcznie włączający do swojej praktyki co ciekawszych książek fantasy, filmów a nawet gier komputerowych. ;)

Pewnie nie tylko w Ameryce i nie tylko wiccanie, ale tacy ludzie istnieją. Jest nawet książka dotycząca tego tematu: http://sklep.okultura.pl/phil-hine-pseudonomicon.html ;) Z podobnych rzeczy słyszałem też o kulcie Mothry, takiego fajnego "potwora" z filmów o Godzilli i powiem Wam, że wcale bym się nie zdziwił, gdyby te praktyki rzeczywiście przynosiły rezultaty, przynajmniej jeśli by je sprowadzić do pracy na poziomie archetypowym. Można próbować, jeśli ma się na to ochotę i jeśli umie się przekroczyć barierę, jaką stawia umysł, typu: "To dziecinada" albo "To śmieszne".

edit: Och, sprawdziłem to forum i wiem, kto pisał, że istnienie Cthulhu jest prawdopodobne. To ja (ale nie ja założyłem wątek) :mrgreen: Później wytłumaczyłem, o co mi chodziło i nadal tak w pewnym sensie uważam.
Arek

Postprzez Agni » Pn gru 08, 2014 11:14 am

Magowie Chaosu uwielbiaja pracowac z 'wymyslonymi' bytami a wsrod wiccan jest troche magow Chaosu - mysel jednak ze kiedy uzywaja jednego systemu to nie mieszaja tego z innym. Chocoaz z drugiej storny czemu nie - jelsi dla jaj mozna przywolac boginie czekolady (gdzies w innym watku podalam caly rytual) to i z Cthulhu lub Myszka Miki tez mozna popraktykowac i zobaczyc co z tego wyjdzie.

Swoja droga istnienie takich bytow lub nie istnienie jest swietnym topikiem do kacika filozoficznego. Jesli wezmiemy pod uwage ze wszytko co istnieje jest manifestacja uniwrsalnego umyslu itp - trzeba sie zastanowic czy cokolwiek czlowiek nie wymysli nie musialo sie najpierw zrodzic w umysle boskim/uniwersalnym itp... itd...
NIE JEST MIARĄ ZDROWIA BYĆ DOBRZE PRZYSTOSOWANYM DO GŁĘBOKO CHOREGO SPOŁECZEŃSTWA (Krishnamurti)

Jestem odpowiedzialna tylko za to co mówię, nie ponoszę odpowiedzialności za to co kto zrozumie. Informuję wszystkich czytelników, że nie jest moją intencją nikogo obrażać. Otwarcie wyrażam swoje poglądy na Wicca bo mam do tego prawo. Jeśli ktoś mnie nie rozumie albo widzi w tym co napisałam atak - proszę się dopytać i upewnić się a nie zakładać. Większość konfliktów bierze się z nieporozumień. PL&PT, Blessed Be!
Agni

Postprzez Roberta » Pn gru 08, 2014 12:15 pm

Lovecraft jest super :D Petur, jak już przeczytasz wszystkie opowiadania, polecam Ci fabularyzowaną biografię w formie komiksu. Obrazki są akwarelkowe i niesamowite. Na forum Occult Corpus jest cały dział Cthulhu Mythos, możesz zrobić mały edukacyjny wypad :D

http://occultcorpus.com/forums/index.ph ... hu-mythos/
Roberta

Postprzez Pétur » Pn gru 08, 2014 10:48 pm

Nie wiem jak to się stało ale chyba wiccański krąg zsynchronizował się z portalem fronda.pl. Coraz częściej obserwuję dziwne koincydencje w poruszanych tematach... :?
Dzisiaj twarzą artykułu hejtującego okultyzm i ezoterykę jest nie kto inny tylko wielki i przedwieczny CTHULHU. Czyżby katolicy też uważali go za prawdziwego demona??? :D

Obrazek

http://www.fronda.pl/a/bioenergoterapia ... 44859.html

--

Roberta napisał(a):Petur, jak już przeczytasz wszystkie opowiadania, polecam Ci fabularyzowaną biografię w formie komiksu. Obrazki są akwarelkowe i niesamowite.

Dasz jakiegoś linka gdzie mogę to znaleźć? :)

--

W otchłaniach internetu znalazłem jeszcze jedną cthuwiccańską ciekawostkę:

Podobno w Anglii, w Brighton ma swoją siedzibę gardneriański kowen o wdzięcznej nazwie THE CTHULHU RISING. :D Prowadzony jest przez parę kapłańską: Moggie i Chrisa. Agni, czy kiedyś o nim słyszałaś?
Pétur

Postprzez Arek » Wt gru 09, 2014 9:06 am

Ten Ctjulhu z obrazka przypomina mi nieco baranka... :roll: Sami zobaczcie: wyobraźcie sobie, że jego oczy to uszy, a reszta sama się dopowie ;)

Naszło mnie jeszcze coś takiego, ale może to wymaga osobnego tematu. W sumie wszyscy Bogowie jakoś się pojawili, niektórzy zostali stworzeni. Jeśli Cthulhu nie istnieje, to czy istnieje np. Serapis, którego stworzono sztucznie, albo inne bóstwa synkretyczne?
Arek

Postprzez Roberta » Wt gru 09, 2014 9:14 pm

Petur, chodzi o tę książkę:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/obrazy_grozy/1

Myślę, że te nowe formy stworzone przez człowieka, nabierają istnienia przez ludzką wiarę, ale nie stawiałabym ich na równi z bogami.
Roberta

Postprzez Agni » Śr gru 10, 2014 2:11 pm

Pétur napisał(a): Podobno w Anglii, w Brighton ma swoją siedzibę gardneriański kowen o wdzięcznej nazwie THE CTHULHU RISING. :D Prowadzony jest przez parę kapłańską: Moggie i Chrisa. Agni, czy kiedyś o nim słyszałaś?

Nie slyszalam o nich ale przedwczoraj napisalam do kogos kto jest wiccaninem i ma kontakty w Brighton z pytaniem czy znaja. jak na razie nie mialam odpowiedzi wiec pewnie nie znaja i probuja sie czegos dowiedziec. Dam znac jelsi dostane odpowiedz.

Arku- Cthulhu i baranek? Ty sie lubisz narazac niebezpiecznym silom. :twisted:

Agni

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do Pub Moot czyli o wszystkim i o niczym