Go to footer

Nasze czary w kuchni

Moderator: Sheila

Nasze czary w kuchni

Postprzez Sabrina20 » Pt lip 18, 2014 3:21 pm

Każdy gotuje, każdy lubi jeść. Zróbcie zdjęcie swoim potrawom, i podzielcie się przepisem z innymi. Na pewno wszyscy na tym bardzo skorzystają ^.^

No to ja zacznę

Obrazek

Są to chipsy z mniszka lekarskiego. Z jego liści.

Do wykonania potrzebne będą

liście mniszka
Olej rzepakowy/rośliny jaki tam macie
Przyprawy do pozbycia się goryczy

Sposób przygotowania:

Zrywamy liście mlecza, odrywamy ogonki (końcówki) i myjemy dokładnie liście. Wlewamy oleju i mieszamy aby wszystkie liście zaprzyjaźniły się z nim. Potem wedle uznania. Możemy dosypać soli, słodkiej papryki, albo ostrej. Można posypać sezamem, albo jakimiś innymi posypkami. Tutaj już musi zadziałać wasza wyobraźnia. Potem wkładamy je do piekarnika który jest nagrzany do 150 stopni....i cóż obserwujemy jak się pieką. Oczywiście wyjmujemy kiedy są upieczone i chrupiące.
Pośpiech w życiu nie jest dobrym doradcą, ale to nie oznacza, że możesz rozmyślać latami.
Sabrina20

Re: Nasze czary w kuchni

Postprzez Agni » Pt lip 18, 2014 4:11 pm

A jak smakuja? Wiem, ze smak trudno opisac czasami ale moze do czegos podobne.

Olej roslinny jest bardzo niezdrowy jesli jest podgrzewany (oprocz oleju kokosowego) - jestem ciekawa czy wyszloby z innym tluszczem.
NIE JEST MIARĄ ZDROWIA BYĆ DOBRZE PRZYSTOSOWANYM DO GŁĘBOKO CHOREGO SPOŁECZEŃSTWA (Krishnamurti)

Jestem odpowiedzialna tylko za to co mówię, nie ponoszę odpowiedzialności za to co kto zrozumie. Informuję wszystkich czytelników, że nie jest moją intencją nikogo obrażać. Otwarcie wyrażam swoje poglądy na Wicca bo mam do tego prawo. Jeśli ktoś mnie nie rozumie albo widzi w tym co napisałam atak - proszę się dopytać i upewnić się a nie zakładać. Większość konfliktów bierze się z nieporozumień. PL&PT, Blessed Be!
Agni

Postprzez Sabrina20 » Pt lip 18, 2014 4:23 pm

Wiem, że jest niezdrowy dlatego wybrałam rzepakowy...chociaż w sumie to było spowodowane tym, że innego u mnie brak ^^

Jak smakuje...moje akurat posypałam słodką papryką i smakują jak chipsy paprykowe, chociaż po pewnym momencie czuć trochę gorzkiego smaku. I tej goryczy raczej nie da się zlikwidować, chociaż w sumie nie wiem, jak ktoś dobierze dobre przyprawy to może i mu się uda. Mi się udało obniżyć ten gorzki smak do tego stopnia, że trochę goryczy czuć dopiero w momencie jak się je przełyka, ale to znikome ślady.

Smak twoich chipsów będzie zależał od tego jak sobie je doprawisz, to jest o tyle fajne, że nie musisz się niczego sztywno trzymać. Lubisz sok z cytryny skrop to cytryną, lubisz sezam posyp sezamem, lubisz solone daj soli (chociaż wiadomo, że sól nie wpływa najlepiej na nasze ciało, ale w tym wypadku bym polecała chociaż ta szczyptę dla smaku, no chyba, że ktoś bardzo lubi gorzkie) jeżeli lubisz gorzki smak, to po prostu je piecz bez dodawania niczego ^^.
Pośpiech w życiu nie jest dobrym doradcą, ale to nie oznacza, że możesz rozmyślać latami.
Sabrina20

Postprzez Agni » So lip 19, 2014 4:27 pm

Trzeba bedzie poeksperymentowac. Badziewia w ogrodzie bardzo duzo :)
NIE JEST MIARĄ ZDROWIA BYĆ DOBRZE PRZYSTOSOWANYM DO GŁĘBOKO CHOREGO SPOŁECZEŃSTWA (Krishnamurti)

Jestem odpowiedzialna tylko za to co mówię, nie ponoszę odpowiedzialności za to co kto zrozumie. Informuję wszystkich czytelników, że nie jest moją intencją nikogo obrażać. Otwarcie wyrażam swoje poglądy na Wicca bo mam do tego prawo. Jeśli ktoś mnie nie rozumie albo widzi w tym co napisałam atak - proszę się dopytać i upewnić się a nie zakładać. Większość konfliktów bierze się z nieporozumień. PL&PT, Blessed Be!
Agni

Powrót do Strona główna forum

Powrót do Pub Moot czyli o wszystkim i o niczym